Jennie Goutet: A kegyvesztett (Clavering Krónikák 1.) 

  • reklám – 

Jennie Goutet írónő minden bizonnyal időutazó lehet, aki miután alaposan tanulmányozta a régenskori Angliát, visszatérve közénk egy hamisítatlan 19. századi miliőt teremtett a regényében. 

Selena Lockhart magas körökben nevelkedett, de édesapja szerencsejáték függősége végül az egész családja tragédiáját okozza. Kénytelen társalkodónőként elhelyezkedni a szőrösszívű Lady Harrowden szolgálatában. Ha a társadalmi lecsúszás nem lenne elég, a sors Sir Lucius Clavering útjába veti az elszegényedett lányt. A férfi hatalmas nőcsábász hírében áll, pedig nem is állhatna távolabb ettől a címtől…

Mai rohanó világunkban, főleg ahol már a könyvek is felveszik ezt a felgyorsult ritmust, különösen üdítő tud lenni egy igényes nyelvezeten megírt, lassan kibontakozó szerelmet bemutató történelmi romantikus. A történet télen játszódik, így a havas tájak ebben az időszakban kifejezetten hangulatosak tudnak lenni. 

Selena és Lucius nagyon szimpatikus karakterek, megfontolt döntések jellemzik őket. A köztük lévő akadály is logikusan van felépítve. Nem ellenségekből szerelmesek, hanem inkább két fiatal, akiket a véletlen összehozott, vonzódnak egymáshoz, de folyamatosan tartják is a távolságot teljesen érthető okokból. Szeretem, amikor egy író jól átgondolja a szálakat és hibátlanul gabalyítja őket. 

Annyira sajnáltam Selenát, hogy egyszerre kellett társalkodónőnek, majd nevelőnőnek is lennie. Ha pedig valamiért mulasztott, mert nem tudott egyszerre két helyen lenni, az is az ő hibája volt. 

Rebeccának pedig igazán igyekeztem esélyt adni, de annyira alattomos és haszonleső tudott lenni.

Phillippa és George viszont az első pillanattól fogva kedvenc mellékszereplőmmé vált, így alig várom a saját történetét mindkét karakternek. 

Ami a regényt még különlegesebbé teszi, hogy a végén található egy exkluzív interjú az írónővel. Ebből kiderül, hogy mi a  kapcsolata Magyarországgal, illetve egy üzenetet is tartalmaz kifejezetten a magyar olvasókhoz! Hab a tortán az ezután taláható “Könyvklubra javasolt kérdések” rész a könyvben.

Szívből ajánlom, ha szeretitek a korhűen megírt 19. századi bálozós romantikusokat, ami bővelkedik bonyodalmakban, mély érzések leírásában és jól felépített karakterekben.

Télre az egyik legjobb olvasmány, amit nagyon ajánlok a műfaj kedvelőinek!

Köszönöm szépen a recenziós példányt a KNW Kiadónak! 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.